چهارگانه ای درباره عملیات انهدام سایت های مبتذل

در پی انهدام سایت های مستهجن فارسی زبان ، برخی شبکه های ماهواره ای ، این اقدام را سیاسی و مقابله با آزادی بیان دانستند و مدعی شدند که مدیران سایت های سکسی ، فقط داشته اند عقاید خود را ابراز می کرده اند! این ادعا ، برای کسانی که ولو یک بار هم از این سایت ها دیدن کرده اند، مضحک تر از آن است که حتی قابل پاسخ گویی باشد ولی اگر آزادی بیان و فعالیت سیاسی از دید اینان ، آموزش وقیحانه تجاوز به محارم و تعرض به کودکان و رابطه با همجنسان است ، باید گفت که حق با آنهاست و البته چه ناشیانه دست خود را رو کرده اند!

عصرایران- بزرگترین و پربیننده ترین سایت های مستهجن و سکسی فارسی زبان، اینک تعطیل شده اند و مدیران آنها که تا چند ماه پیش در آمریکا، کانادا، هند و برخی شهرهای ایران با خیال آسوده از بساطی که به راه انداخته بودند، لذت می بردند، اینک در زندان هستند و در انتظار حکم دادگاه؛ حکمی که احتمال می رود، برخی از آنها را از دار مجازات آویزان کند.

در این باره نکاتی چند قابل ذکر است:

1- سایت های مستهجن را در یک نگاه می توان به دو گروه تقسیم کرد: گروه اول سایت هایی هستند که صرفا بر روی غریزه جنسی افراد متمرکزند و با انتشار تصاویر یا مطالبی در این خصوص برای خود به ویژه از بین جوانان، جذب مخاطب می کنند. اما سایت های گروه دوم، علاوه بر بهره گیری از این غریزه طبیعی، به هنجار شکنی هم می پردازند و نه تنها به روابط جنسی می پردازند بلکه همین روابط را نیز مخدوش می کنند و از آن جمله مباحثی چون روابط نامشروع با محارم، ضربدری، همجنس بازی، خیانت به همسر و … را ترویج می کنند.
به بیان خلاصه تر ، گروه اول ، به دنبال تحریک جنسی اند ولی گروه دوم ، علاوه بر آن ، انحراف جنسی را پی می گیرند.
در این بین حتی عملکرد گروه سایت های اول، اگر قابل اغماض باشد، نمی توان به راحتی از کنار سایت های گروه دوم گذر کرد.

به عنوان مثال در این سایت ها مردان متاهل را ترغیب به خیانت به همسران خویش می نمایند یا مقام مادر که همه ما به او احترام می گذاریم را تا حد یک ابزار جنسی حتی برای فرزندانش تقلیل می دهند و نارواترین و شرم آورترین کلمات و تعابیر و داستان ها را درباره او به کار می گیرند و نظایر این مطالب که قلم از ذکر آنها شرم دارد و حتی حیوانات نیز از چنین رفتارهایی مبرا هستند!

در واقع، همان طور که ذکر شد ، کار کرد این سایت ها، فقط تحریک جنسی مخاطب نیست بلکه فراتر از آن،انحراف جنسی و لگدمال کردن ارزش های انسانی و اجتماعی و اخلاقی است.

مروری بر سایت هایی که اخیرا توسط نیروهای اطلاعاتی سپاه تعطیل و مدیرانشان دستگیر شده اند، نشان می دهد که این سایت ها، در گروه سایت های دوم جای می گیرند و سرتاسر آنها آکنده از تصاویر، داستان ها و کلیپ هایی بوده است که حتی در آن، حریم معصومانه کودکان نیز مورد تعرض قرار گرفته و به سکس با کودکان نیز به طرز وقیحانه و تهوع آوری پرداخته شده است.
همچنین انتشار فیلم های خصوصی مردم، از جمله فیلم هایی که با دوربین های مخفی از زنان و دختران گرفته شده است (در اماکنی مانند اتاق پرو یا استخرها و …) از جمله عملکردهای مشمئز کننده این سایت ها بوده است.

بنابراین آنچه اکنون روی داده، فقط تعطیلی چند سایت معمولی مبتذل نبوده، بلکه جمع کردن بساط گروه هایی بوده است که هنجارشکنی و لگدمال کردن ارزش های اخلاقی و انسانی دستور کار دائمی شان بوده است.
در سالهای اخیر، حضور این جریان در عرصه اینترنت، فضای مجازی را به ویژه برای خانواده ها و نوجوانان به شدت آلوده و کثیف کرده بود.

بنابراین، هر چند برخورد با آنها دیرهنگام بود، ولی اقدامی ارزشمند و حتی فارغ از مسایل سیاسی و امنیتی، حرکتی در راستای اخلاقگرایی و انسان محوری بود و جا دارد از کسانی که در سالم سازی محیط وب- که همه ما شهروندان آن هستیم- چنین حرکتی را سامان دادند ، قدردانی شود.

2- بسیاری از مدیران و گردانندگان سایت های مستهجن از جمله سایت های آویزون، ایکس پرشیا، بیا کلیپ و … در خارج از کشور و با برخوردی از برخورداری از برخی امکانات خاص آمریکایی و اروپایی فعالیت می کردند.

آنها، هرگز گمان نمی بردند که روزی سر از زندان های ایران درآورند و با چهره های شطرنجی شده، در مقابل دوربین های تلویزیون ایران، با سرافکندگی از اقدامات شرم آور خویش بگویند.

اما نیروهای اطلاعاتی سپاه، با یک طرح عملیاتی بی سابقه و با بهره گیری از توانمندی های فنی خاص توانستند در گام اول این افراد را در آمریکا، کانادا، اروپا و هند شناسایی کنند و سپس با شگردهایی -که جزئیات آن طبیعتا اعلام نشده است- آنها را به داخل ایران بکشانند و بدین ترتیب، کسانی که تا دیروز در خارج از کشور با انواع برخورداری ها در راس سایت های مستهجن بودند، ناگهان چشم باز کردند و خود را در سلول ها و در مقابل بازجوها دیدند تا درس عبرتی باشند برای دیگران و بدانند که آه خانواده هایی که اقدامات آنان ، فروپاشی شان را باعث شده است ، سرانجام دامنگیرشان شده است.

شناسایی و دستگیری این افراد که با رعایت» اصول ایمنی و امنیتی ویژه فعالیت های اینترنتی» کار می کردند، آن هم در قاره های مختلف دنیا، نشانگر توان اطلاعاتی و عملیاتی نیروهای ایرانی به ویژه سپاه است که در این ماجرا، نقش برجسته ای را ایفا کرد.

3- در پی انهدام سایت های مستهجن فارسی زبان ، برخی شبکه های ماهواره ای ، این اقدام را سیاسی و مقابله با آزادی بیان دانستند و مدعی شدند که مدیران سایت های سکسی ، فقط داشته اند عقاید خود را ابراز می کرده اند!
این ادعا ، برای کسانی که ولو یک بار هم از این سایت ها دیدن کرده اند، مضحک تر از آن است که حتی قابل پاسخ گویی باشد ولی اگر آزادی بیان و فعالیت سیاسی از دید اینان ، آموزش وقیحانه تجاوز به محارم و تعرض به کودکان و رابطه با همجنسان است ، باید گفت که حق با آنهاست و البته چه ناشیانه دست خود را رو کرده اند!

4- اما از منظر اجتماعی نیز ماجرای سایت های مستهجن در ایران قابل تامل است.

اطلاعاتی که سایت مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سپاه (سایت گرداب) درباره متهمان پرونده و فعالیت های آنان منتشر ساخته، حاوی واقعیت های تکان دهنده ای است.

از جمله اینکه یکی از همین شبکه های سایت های سکسی توانسته بود بیش از 300 هزار کاربر ثبت نام شده جذب کند.
به بیان دیگر، حدود نیم درصد جمعیت کشور عضو این شبکه بوده اند. یا کلیپ های غیراخلاقی منتشر شده در یکی از همین سایت ها، 3 میلیون و 200 هزار بار دانلود شده بود.

همه اینها در حالی است که سایت های مذکور در ایران فیلتر شده بودند و دسترسی به آنها جز از طریق فیلتر شکن برای عموم میسر نبوده است.

همچنین با توجه به سرعت پایین اینترنت و مشکلات کار کردن با فیلتر شکن ها قطعا بسیاری از افراد موفق به دانلود نشده اند والا آمار موجود، قطعا بسیار بالاتر می باشد.

اینها همه نشانه های نگران کننده ای است که از وجود یک بحران جنسی خاموش و خطرناک در کشور خبر می دهد که عملا گاه از سطح غریزه نیز می گذرد و به ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی می رسد.

این نکته ای است که سیاستگذاران جامعه باید آن را جدی بگیرند و چاره ای عاقلانه و فارغ از شعارزدگی و کلیشه ها برایش اندیشه کنند.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s